Limburger niet naar de cel na seksueel misbruik tienermeisjes
09/01
Binnenland
Een 25-jarige man heeft van de Hasseltse rechtbank een celstraf van 18 maanden met uitstel opgelegd gekregen wegens seksueel misbruik van drie minderjarige meisjes. Hij leerde de meisjes kennen via internet, had webcam- en telefoonseks met hen en had seksueel contact met twee van de meisjes.
De feiten speelden zich af tussen januari 2008 en februari 2010 in Houthalen-Helchteren, Hasselt en Heusden-Zolder.
Nadat hij het 13-jarige meisje had leren kennen via het chatten, begon de dader met webcam- en telefoonseks met haar. Hij sprak ook twee keer af met het minderjarige meisje en had seks met haar.
Met het 12-jarige meisje had de man alleen webcamseks. Ze bevredigden zichzelf voor de lens, waarbij het meisje quasi naakt was.
Het 15-jarige slachtoffer sprak eveneens enkele keren af met de Limburger. Daarbij kusten de twee en betastten ze elkaars geslachtsdelen.
Volgens de rechtbank had de man inzicht in zijn problematiek en liet hij zich al begeleiden voor zijn grensoverschrijdend gedrag. De veroordeelde wordt wel vijf jaar uit zijn burgerrechten ontzet.
Belga