Ons land verleent visum aan oorlogsmisdadiger
21/09/'11
Binnenland
België heeft generaal Karenzi Karake, de aanvoerder van de Rwandese inlichtingendiensten, een visum voor Frankrijk verleend. Een Spaanse rechter beschuldigt de Afrikaan al een goede drie jaar van oorlogsmisdaden.
De generaal zou na de genocide in 1994 een aandeel hebben gehad in politieke aanslagen en massamoord.
Karake was vorige week samen met president Paul Kagame in Frankrijk (foto). Omdat ons buurland geen ambassade heeft in Rwanda werd het visum uitgereikt door de Belgische ambassade in Kigali.
Ondanks de beschuldigingen verkreeg Karake de documenten probleemloos.
"Het is niet omdat er een aanhoudingsbevel loopt, dat die man niet mag reizen. Zij lopen het risico om aangehouden te worden, maar ze weten dat. Onze ambassade heeft dat visum verstrekt op vraag van de
Fransen. Dat is een zaak voor de Fransen. Zij moeten dat regelen met
Spanje. Alleen als hij voet zou zetten op Belgisch grondgebied, zijn
wij verplicht hem aan te houden", aldus Buitenlandse Zaken in de Corelio-kranten.