Burgerreporters

Burgemeester Maastricht neemt ontslag

extern burgemeester maastricht neemt ontslag

14/01/'10

13 januari 2010 zal in de annalen van Maastricht geschreven worden als de zwarte dag waarop burgemeester Gerd Leers zijn lot in eigen handen nam en tijdens een extra gemeenteraadsvergadering zijn ambt als burgemeester neerlegde.  Voor de vergadering begon werden aan Gerd Leers bloemen overhandigd en 1.500 ondertekende enquêteformulieren van Maastrichtse burgers die de burgemeester steunden.

Gerd Leers werd op verzoek van de gemeente Maastricht onderworpen aan een integriteitsonderzoek voor gemeenten (BING), nadat er een juridisch geschil was ontstaan tussen hemzelf en een Bulgaarse bedrijf  in de gemeente Byala, omtrent de aankoop van een vakantievilla in 2006. De villa maakte deel uit van een toeristisch project. Het onderzoek werd ingesteld om na te gaan of er een verstrengeling van politieke en privébelangen was.

Leers - die zijn onschuld staande hield - maakte na een lange schorsing zijn aftreden bekend en hield daarmee de aan zichzelf, nadat gebleken was dat hij niet alle raadsfracties kon overtuigen van zijn onschuld. De door drie partijen - PVDA , Groen Links en SP - tegen hem ingediende motie zou dus ter stemming komen omdat er volgens de partijen een onwerkbare situatie was ontstaan voor de burgemeester. Zij wilden dan ook de gouverneur informeren over deze situatie.

Gerd Leers motiveerde zijn terugtreden met de mededeling dat het voor hem niet wenselijk was dat de motie gestemd zou worden, omdat er dan een grote verdeeldheid onder de raadsleden zou ontstaan en dat wil hij Maastricht niet aandoen. De raadsleden gaven hem een staand een applaus voor zijn beslissing maar ook voor de 8 jaren burgemeesterschap. Hier en daar werd er zelfs een traan weggepinkt.

In Nederland vinden in maart gemeenteraadsverkiezingen plaats en het terugtreden van de burgemeester zal ongetwijfeld electorale gevolgen hebben.

Arnold Roberts

Galerij


Bekijk alle artikels binnen XL

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Burgemeester Maastricht neemt ontslag'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

XL

Meest gelezen in XL

In memoriam
Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

zorgeloos op skivakantie vertrekken
wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app

She

meiden zijn bang van orale seks
met een incestrelatie tussen broer en zus heb ik geen problemen
siegfried bracke weer even journalist veel gezelliger dan bij vrt

Sport

vermaelen ziet arsenal met 7 1 winnen
standard neemt in lier revanche voor bekeruitschakeling
wickmayer brengt belgie terug tot 1 1 in fed cup

Autonieuws

kia track ster concept
een keer teveel fout geparkeerd
skoda citigo nu ook als vijfdeurs

Video's

  extern retie 18 graden koudste plek
  extern naast ellende ook ijspret
  extern ellende op de weg door sneeuw