Draai eens een glaasje rauwe melk uit de automaat

draai eens een glaasje rauwe melk uit de automaat

28/05/'08 Heeft u zin in een glaasje verse rauwe en smakelijke melk recht van de koe? Of wilt u eens echte melk of boerenboter verwerken in uw culinaire gerechten? Bij de familie Vanderheyden op de hoeve Mostert in Teuven kunt u alvast op elk moment van de dag de heerlijke hoeveproducten uit de muur draaien. “Een Voerense en Limburgse primeur, zeker voor onze zelfgemaakte hoeveboter - zacht of gezouten - en andere producten zoals karnemelk en kwark,” zegt Daniel Vanderheyden.

Daniel Vanderheyden (44) en echtgenote Fabienne Sturnack (40) wonen samen met hun vijf kinderen (tussen zes en zestien jaar oud) op de hoeve Mostert in de Dorpstraat in Teuven, vlak in de buurt van de kerk. Daniel is afkomstig uit Sippenaeken en kocht de boerderij in Teuven. “Ik ben boer sinds 1991 en heb 50 melkkoeien, een quota van 400.000 liter verdeeld over dertig hectaren weiland en zes hectaren maïs. In 2003 hebben we in een gedeelte van de boerderij vakantiewoningen ingericht voor groepen en gezinnen. We hebben gemerkt dat het grootste deel van onze bezoekers weinig of niets meer afweten van de boerenstiel en van onze producten. Zo krijg je vragen als: mag rauwe melk gedronken worden? Geven koeien ook halfvolle melk? Hoeveel keren per dag moet een boer melken? We zijn ook verbaasd dat de mensen hun voorraad melk zelf meebrengen. Jammer want boerenmelk heeft toch zoveel meer smaak en bevat nog alle vitaminen. Daarom wilden wij onze producten beter promoten: melk, boter en kwark,” vertelt Daniel.

Familiaal

“We hebben dan gekozen voor een automaat. Uiteraard besparen we arbeidskracht, maar de klant kan ook op elk moment van de dag bediend worden, de klok rond. De melk in de automaat wordt gekoeld en in het vat bevindt zich een menger om de melk gehomogeniseerd te houden. Je steekt je munten in het apparaat en in een zelf meegebracht kannetje of fles krijg je dan de gevraagde hoeveelheid. Verder hebben we een automaat voor hoeveboter en streekproducten (ambachtelijke Voersiroop). Deze producten bevinden zich in een koelkast en alles werkt in feite zoals een broodautomaat die intussen iedereen wel kent”, besluit echtgenote Fabienne.

Bekijk alle artikels binnen Voeren (3790)

Reacties

  • 1/1

    Zjos De ZJOGGER, Ongepast?

    In de provincie Antwerpen staan die automaten al jaren.Goed innitiatief in elk geval.Nu nog de Voerense wandelpaden in orde houden.

    ID=136521

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Sport

milde vorm van spanning onder belgen in tabor
heidfeld testrijder bij mercedes gp bottas bij williams
wta wil whereabouts afschaffen

She

topmodel bedolven onder de slangen
bed opmaken is slecht voor gezondheid
renee zellweger bijna aangereden door auto

Autonieuws

volkswagen golf vi veiligste auto van 2009
peperdure bmw m3 gts al uitverkocht video
mini praat bestuurder de oren van het hoofd video

Video's

  extern peta helemaal naakt in state of the union undressed
  extern nieuws flash 29 01 2010 12u
  extern anne hathaway in de prijzen