"We hebben doodsangsten uitgestaan"

we hebben doodsangsten uitgestaan

09/02 De moeder en dochter die zondag in de vijver op de parking van het Pliniuspark belandden tijdens een rijles, zijn weer helemaal de oude. “Hopelijk kunnen we er over enkel maanden om lachen, maar we hebben doodsangsten uitgestaan”, vertelt mama Mieke.

Tijdens de oefenrit duwde de 17-jarige dochter per ongeluk op het gaspedaal in de plaats van op de rem en ze reed met de wagen de vijver in. “Ines heeft het er nog altijd moeilijk mee”, zegt Mieke. Ze is vandaag niet naar school gegaan. Ikzelf heb enkele dagen ziekteverlof gekregen.” Mieke heeft er een pijnlijke voet aan overgehouden: “We hebben allebei een goede reflex gehad. Ines had nog vóór we in het water doken, haar autogordel losgemaakt en ik had het verstand om het portier te openen. Omdat ik niet gewend ben op de passagiersstoel te zitten, vond in de sluiting van de gordel niet. Ik dacht constant: ‘kalmeer en denk’.”

Plots lukte het wel. “Ines is over me heen gekropen. Ik heb mijn voet tussen de deur gehouden opdat die niet zou dichtklappen. Toen Ines uit de auto was, wilde ze eerst bij mij blijven staan. Ik vreesde dat de auto nog dieper zou wegzakken als we allebei op het dak zouden gaan staan. Intussen stond het water al tot onder mijn hoofd. Dan heb ik tegen Ines gezegd dat ze naar de kant moest zwemmen. Ze heeft een paal genomen om me proberen te bereiken. Intussen zijn die twee jongens komen aanlopen. De ene heeft de hulpdiensten gebeld en de andere heeft meteen zijn schoenen uitgetrokken en zijn broek opgerold. Hij kreeg het even kwaad door het immens koude water. Ik ben dan op het kofferdeksel gekropen en daar heeft hij mij de arm kunnen reiken. We zijn blij dat het goed is afgelopen. De auto is wel verloren, maar wij leven tenminste nog. Hoofdzaak is dat Ines zo snel mogelijk terug achter het stuur kruipt.”

Bekijk alle artikels binnen Tongeren (3700)

Sport

ajax smeert psv 4 1 nederlaag aan en nadert tot 1 punt
wereldrecord voor hink stap springer teddy tamgho
enrique gasparotto wint vijfde rit in tirreno adriatico

She

nieuw zeelandse vrouwen meest verzot op seks
cilou annys verrast door overvaller
jennifer aniston ziet hereniging met ex weer zitten

Autonieuws

getest bmw r 1200 gs
oostenrijker tekent audi conceptcar
stuntje met motor loopt fout af video

Video's

  extern carnaval in halle
  extern veel belgen op grote kunstbeurs
  extern de crem krijgt wind van voren