"Natuurgebied Mechels Bos bezaaid met tv's, sofa's en matrassen"

natuurgebied mechels bos bezaaid met tv s sofa s en matrassen

20/11/'09 Het waterwinningsgebied Mechels Bos, dat volledig in het Nationaal Park Hoge Kempen ligt, heeft te kampen met sluikstorters.

"Er liggen matrassen, tv's, sofa's, stoelen, schoenen,... noem maar op", zegt Maasmechelaar Wim Kuit. "Ik ga er regelmatig wandelen en vindt het een schande dat zo'n prachtig natuurgebied langzaamaan een stort wordt."
"Bovendien haalt de Vlaamse Watermaatschappij (VMW) water uit dit gebied. Het lijkt me gevaarlijk om dit zo te laten vervuilen."

"Volgens onze experts is er geen gevaar voor de watergewinning", reageert Robert Vandersmissen, diensthoofd kwaliteitsbeheer van VMW. "De vervuiling vindt plaats aan de rand van het afgebakend watergewinningsgebied en vormt dus geen probleem voor ons. De sluikstorting is een spijtige zaak, maar het is volledig de verantwoordelijkheid van de gemeente."

"Wij zijn juridisch niet bevoegd om op de grond van de VMW op te ruimen. Dat is eigenlijk de verantwoordelijkheid van de VMW", zegt schepen van Leefmilieu, Michel Vigneron. "Onze dienst heeft bovendien haar handen al vol met het afval op te ruimen op de gemeentegronden. Af en toe maken we ook de privégronden wel eens schoon, naar aanleiding van klachten. Maar we kunnen dat niet constant in de gaten houden. Het sluikstorten is een heel spijtige zaak en binnenkort hopen we dat in heel de gemeente te kunnen verminderen met milieutoezichters en een boetesysteem."



Bekijk alle artikels binnen Maasmechelen (3630)

Reacties

  • 5/5

    marina stanga MAASMECHELEN, 21 november '09 om 11:24 Ongepast?

    Boetes........enkele jaren geleden heb ik ook iemand op sluikstorten betrapt en aangegeven. Wel die persoon in kwestie kreeg gewoon een aanmaning.....omdat Maasmechelen geen bevoegde ambtenaar heeft die hier boetes mag over uitschrijven!!!!!!!

    ID=533350 / GEBRUIKER=234508

  • 4/5

    Bala de Lumey LUMMEN, 20 november '09 om 16:05 Ongepast?

    Mag ik een beschuldigende vinger uitsteken naar limburg.net? Hier in west Limburg waren zakken en containerpark gratis en toch sorteerden we als de besten, met weinig restafval tot ieders tevredenheid. Toen namen de maaslanders het over en alles moet je nu betalen, elke gram afval, zelfs als je hem zelf komt brengen en ze het gesorteerde materiaal kunnen verkopen. Het zal nog erger worden met dit domme beleid.

    ID=532873 / GEBRUIKER=4956

  • 3/5

    ANJA NOBLESSE PEER, 20 november '09 om 16:00 Ongepast?

    Dat zal nog erger worden vrees ik,de mensen moeten meer en meer betalen voor hun afval.Toch begrijp ik dit niet want als je een nieuw toestel koopt moet de verkoper toch het oude overnemen,daar betaal je trouwens voor.

    ID=532869 / GEBRUIKER=868805

  • 2/5

    magda goossens GENK, 20 november '09 om 15:43 Ongepast?

    Serieuze boetes opleggen en nultolerantie. MG Genk

    ID=532858 / GEBRUIKER=80949

  • 1/5

    John Beton ALKEN, 20 november '09 om 15:19 Ongepast?

    Daar trekken ze hun dan niks van aan zulle, maar ga maar eens crossen in natuurgebied, dan ben je een topcrimineel. Wat is dan het slechts voor de natuur ?

    ID=532834 / GEBRUIKER=865503

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Sport

boonen wint tweede rit tirreno
contador wint vierde rit parijs nice
zuid afrika buit de toeristen niet uit tijdens wk

She

eigen kledinglijn voor amy winehouse
nick cannon vraagt tweede kans voor chris brown
tom ford lanceert kledinglijn voor vrouwen

Autonieuws

mercedes met eerste dieselhybride in west europa
lexus maakt mooie reclamevideo video
video honda cb1100 in actie

Video's

  extern grimmige betoging in athene
  extern hamas laat britse reporter vrij
  extern mark owen bekent overspel