Burgerreporters

Verbroedering Maasmechelen richt jeugdopleiding op

04/12/'09

Onder het motto “Gras groeit niet door aan de sprieten te trekken, maar door de wortels water te geven” wordt er bij Verbroedering Maasmechelen vanaf het seizoen 2010-2011 een jeugdopleiding opgericht.  In de nieuwe structuur zullen er 2 belangrijke pijlers zijn : jeugdvoetbal (recreatiegericht) en jeugdopleiding (prestatiegericht).  Jeugdvoetballers moeten zich optimaal kunnen ontwikkelen, maar niet iedereen heeft dezelfde wil, tijd en/of kwaliteit om even vaak, gericht en intensief te werken aan het verbeteren van zijn voetbalvermogen.  Toch wil Verbroedering Maasmechelen al deze voetballers tevreden stellen.  Jeugdcoördinator Werner Manteleers is verantwoordelijk voor de sportieve visie en structuur.

Jeugdopleiding

Spelers die de wil en de kwaliteit hebben om vaak, gericht en intensief te werken aan hun voetbalvermogen, wordt de mogelijkheid geboden een voetbalopleiding te volgen.  Prestatiegericht voetballen staat daarbij niet gelijk aan (moeten) winnen, maar wel aan een continu streven naar goed voetbal.  En om tot goed voetbal te komen is het noodzakelijk om vaak, gericht en intensief te trainen en wedstrijden te spelen.  De trainers van deze voetbalopleiding zijn gediplomeerd en hebben (jaren)lange voetbalervaring.  In kader van dit project stelde het jeugdbestuur Guy Beckers aan om mede dit project in goede banen te leiden.  Guy Beckers is Uefa-A gediplomeerd, leraar van beroep, heeft jarenlange ervaring als hoofdtrainer en is lesgever aan de KBVB-trainersschool.  Bijkomend zal ook een techniek- en tactiektrainer ter beschikking staan die - in kleine groep - specifieke training geeft  met oog voor detail en kennis van zaken.  Hierdoor tracht hij elke individuele spelers op een hoger niveau te tillen.

Jeugdvoetbal

De groep waarvan de spelers de wil, de tijd en/of de kwaliteit niet hebben om veel, gericht en intensief met voetbal bezig te zijn, krijgt een andere benadering.  Deze benadering is weliswaar anders (recreatiever gericht), maar beslist niet minder(waardig).  Ook de spelers van deze groep wordt de mogelijkheid geboden om in ieder geval 2 keer per week onder deskundige leiding te trainen, maar in de begeleiding van deze groep zal rekening gehouden worden met de specifieke aspecten van recreatiegericht voetbal.

Voetbalschool

Enkele maanden geleden richtte Verbroedering Maasmechelen reeds de een voetbalschool op.  Deze zal haar deuren openen op 3 maart 2010.  De voetbalschool richt zich naar spelers geboren in 1997  t/m 2003.  De Voetbalschool werkt tijdens haar activiteiten voor jeugdvoetballers volgens de Coerver Methode.  Deze methode richt zich op alle aspecten van het voetbalspel, zowel tactisch als technisch.  De nadruk wordt echter gelegd op de functioneel technische ontwikkeling van jeugdige voetballers.  De methode wordt aanbevolen door tal van nationale en internationale bonden, waaronder de UEFA en FIFA.

Contact: Jeugdsecretaris.Verbroedering.Maasmechelen@Skynet.be

Luc Van den Heuvel


Bekijk alle artikels binnen Maasmechelen (3630)

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Verbroedering Maasmechelen richt jeugdopleiding op'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Maasmechelen (3630)

Meest gelezen in Maasmechelen (3630)

In memoriam
Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

zorgeloos op skivakantie vertrekken
wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app

She

meiden zijn bang van orale seks
met een incestrelatie tussen broer en zus heb ik geen problemen
siegfried bracke weer even journalist veel gezelliger dan bij vrt

Sport

volg stvv cercle brugge live 4
hellebaut over 1m97 in 2e match na comeback
flipkens verliest fed cup openingsmatch

Autonieuws

kia track ster concept
een keer teveel fout geparkeerd
skoda citigo nu ook als vijfdeurs

Video's

  extern ellende op de weg door sneeuw
  extern sneeuw vertraagt skivakantie
  extern het blijft nog even winteren