Brandweer Lommel stelt nieuwe industrièle autopomp voor
Ingestuurd door Ruud Vangestel
Brandweer Lommel heeÍt recent een nieuwe industriéle autopomp aangekocht die ingezet
kan worden bij zowel reguliere als industrièle branden en in geval van stormschade.
De nieuw industriéle autopomp vervangt zijn voorganger uit 1998 die tijdelijk nog als tankwagen gaat fungeren in de voorpost van Neerpelt. Het nieuwe voertuig bestaat uit vier compartimenten met het materieel en één compartiment voor de pomp. Fabrieksbranden en hangarbranden vereisen omvangrijke blusmiddelen zoals het gebruik van blusschuim van zowel het type Klasse A voor branden met vaste stoffen en Klasse B voor vloeistofbranden in aanzienlijke hoeveelheden. Het voertuig is bovendien uitgerust met een poederbluswagen klasse C voor branden waarbij geen water mag gebruikt worden.
De watertank heeÍt een nuttige inhoud van 6.000 liter. Er zijn twee schuimtanks aanwezig met een nuttige inhoud van respectievelijk 2.000 liter (klasse B) en 100 liter (klasse A).
Op het dak van de industriële autopomp bevindt zich een ladderlaadsysteem dat de opberging en de verwijdering van de telescopische ladder en van zuigslangen ergonomisch mogelijk maken.
Deze autopomp heeft een hoog nominaal debiet van 4.000 liter bij 10 bar en 3 meter zuighoogte. Zi jwordt dus eveneens gekwalificeerd als zware autopomp.
De kostprijs van het nieuwe voertuig zonder materieel bedraagt 455.000 euro waarvan 75 % gedragen wordt door de FOD Binnenlandse Zaken. Bijzonder is ook dat het voertuig op 21 juli 2012 zal deelnemen aan het nationaal defilé in Brussel.