Virtuele ontdekkingstocht door Lommel
30/11/'09
Lommel heeft talrijke mooie natuurgebieden, bezienswaardigheden, monumenten enz. We beginnen onze virtuele ontdekkingstocht op de Poolse militaire begraafplaats. Hier liggen 257 Poolse soldaten begraven die gesneuveld zijn in Lommel tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Lommel heeft een eigen bedevaartsoord, het Mariapark in Lommel-Werkplaatsen. Vroeger werden hier maandelijkse bedevaarten georganiseerd maar nu zijn deze gestopt. In het park worden de zeven weeën van Maria en de Kruisweg uitgebeeld.
Onze tocht leidt ons verder naar het gehucht De Blauwe Kei. Hier is een prachtig sluizencomplex gelegen dat nog steeds dagelijks in werking wordt gezet voor de schepen die door de Blauwe Kei varen.
Hierdoor is dit plaatsje een echte trekpleister voor Lommel. Ook het fietsroutenetwerk dat langs het kanaal gaat, loont de moeite.
Lommel heeft verschillende jachthavens, waaronder de Meerpaal. Deze haven ligt in de Kolonie
en is verbonden met het kanaal Bocholt-Herentals. De Wateringen blijft ook een gigantische trekpleister voor natuurliefhebbers en wandelaars door het mooie landschap dat gevormd werd dankzij de bevloeiingsweiden.
Er valt nog veel meer te ontdekken in Lommel, maar daarvoor moet je zelf een kijkje komen nemen.
Joyce Bogaerts
Galerij