Limburg heeft laagste schuld per inwoner

02/09/'10 Met 1.123 euro schuld per inwoner tonen de 44 Limburgse gemeenten zich de beste leerling van Vlaanderen. Hasselt en Genk hebben de hoogste schuld, Herstappe en Hamont-Achel de minste. In 2008 bedroeg de totale schuld voor Vlaanderen 8,5 miljard euro, of gemiddeld 1.381 euro per Vlaming. Dit blijkt uit het antwoord van Vlaams minister van Binnenlands Bestuur Geert Bourgeois (N-VA) op een schriftelijke vraag van LDDvoorzitter Lode Vereeck.

In 2008 sloten de 308 steden en gemeenten in Vlaanderen het fiscaal pact met de Vlaamse regering. Deze laatste nam 612 miljoen euro schulden over van de gemeenten en/of OCMW’s (100 euro per inwoner) en voorzag compensaties voor het wegvallen van de (gemeentelijke) opcentiemen op onroerende voorheffing op materieel en outillage. In ruil mochten de steden en gemeenten hun belastingen in 2009 niet verhogen, en moesten ze de belasting op kantoorruimten en tewerkgesteld personeel afschaffen. Eind 2009 liep dit pact af.

Limburg heeft met 1.123 euro per inwoner de laagste schuld. Bovendien is Limburg ook de enige provincie die onder de één miljard euro schuld blijft. Van alle Limburgse gemeenten heeft Hasselt met 98,6 miljoen euro de hoogste uitstaande schuld. Dan volgen Genk (93,2 miljoen), Sint- Truiden (72,7 miljoen), Bilzen (54 miljoen) en Lanaken (47 miljoen). Op Herstappe na (0 euro schuld) hebben Hamont-Achel (367.575 euro), Voeren (816.366 euro), As (2,3 miljoen) en Nieuwerkerken (4 miljoen) de laagste schuld.

Lees vandaag meer in Het Belang van Limburg.

Yves Lambrix



ReactiesWat vind jij?

  • 4/4

    gerry coe MORTSEL, 09 september '10 om 10:41 Ongepast?

    spaar maar brave Limburgers, uw Vlaamse regering zal dat geld wel tranfereren om de Luikse en Brusselse schulden mee te betalen,in plaats van het te investeren in Limburg
    ID=720183 / GEBRUIKER=1123035
  • 3/4

    c s HASSELT, 05 september '10 om 19:50 Ongepast?

    Ik heb geen schuld ... het is de gemeenschap die mijn geld niet goed beheert!
    ID=717602 / GEBRUIKER=336773
  • 2/4

    god de vader BERINGEN, 04 september '10 om 12:30 Ongepast?

    één ding snap ik niet! moeten wij dan blij zijn dat er zo´n schuldenlast op onze schouders rust? dan nog niet gesproken van de nationale schuldenlast! laat zij die deze schulden gemaakt hebben er ook maar voor opdraaien, wij burgers hebben er niet om gevraagd!
    ID=716609 / GEBRUIKER=338159
  • 1/4

    Leon Gorissen WATERMAAL-BOSVOORDE, 03 september '10 om 14:09 Ongepast?

    Wij Limburgers spreken dan mss. wel traag, maar als het op bespaaaren aankomt geven wij iedereen toch maar mooi het nakijken.
    ID=715923 / GEBRUIKER=933513

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

dit was disneyland in 1957 video
zo beleef je een zorgeloze en gezonde cruise
azuurblauwe zee en parelwitte stranden op de bahama s

She

de centen van ignace crombe
tess goossens houdt ermee op
antwerpse borsten krijgen hun verdiende walhalla

Sport

gilbert wil pieken van milaan sanremo tot luik bastenaken luik
nederland doet alles voor een elfstedentocht op zondag
ook deze week wordt er enkel gevoetbald in jupiler league

Autonieuws

waanzin belg snowboardt op e411 video
getest daelim 125 s3 is potige scooter
kan je een flitscamera misleiden

Video's

  extern kraantje pappie freestylet
  extern potvis aangespoeld in heist
  extern politie zal potvis bewaken