Sylvie vangt Haïtiaanse kinderen op
22/01/'10
De verwoestende aardbeving in Haïti heeft ook in Leopoldsburg grote indruk nagelaten. Dat wordt bewezen door de actie die Chris Beken en Sylvie Vanbossuyt opgezet hebben, slechts 2 dagen na de aardbeving. Zij trachten zoveel mogelijk geld in te zamelen dat ze besteden aan voedingsmiddelen en water, en deze middelen zo dicht mogelijk bij de mensen te brengen.
“Sylvie Vanbossuyt woont reeds 16 jaar te Puerto Plata in het Dominicaanse Republiek als hostess. Zij doet vooral het werk ter plaatse, terwijl ik het administratieve gedeelte van hieruit regel”, zegt Chris Beken. “Voedingsmiddelen worden door Sylvie met het gestorte geld aangekocht en dan afgeleverd aan de container van het Rode Kruis in Puerto Plata. Zij brengen de goederen dagelijks tot Port-au-Prince”. Chris komt reeds 16 jaar in de Caraïben, en dus ook in Haïti. “Haïti wordt het zwart Afrika van de Caraïben genoemd, en dat is ook te merken. Zelfs voor de aardbeving werd men als westerling wakker geschud door de schrijnende toestanden.”
De aardbeving heeft de situatie in Haïti enkel maar verergerd. De Haïtianen kunnen dus elke hulp gebruiken, elke euro telt voor hun. Met 5 euro kunnen ze 250 zakjes water kopen, en zijn er 250 mensen geholpen. “Ook werd Sylvie betrokken bij de opvang van de Belgische militairen die toekwamen in Puerto Plata na hun vlucht vanuit Brussel. Sylvie ving 12 Haïtianen op in haar eigen woning die bij haar bleven tot het Belgisch militair vliegtuig terug vloog naar België. Dat toestel is donderdagochtend om 2 uur geland na een vlucht van 10 uur. De meeste weeskinderen werden opgewacht door hun adoptie ouders.” vertelt Chris.
U kan Chris en Sylvie steunen hun actie door te zetten, door een gift te storten op het rekeningnummer 063-1637262-34, met de vermelding “Help Haïti”. Indien u meer informatie wenst over de actie, of zelf actief wilt meewerken, kan u Chris bereiken op het nummer 0479 35 71 02, of Sylvie op het nummer 001 809 440 6452. Ook op Facebook werd er door hen een groep opgericht “Help Haïti”, met nu meer dan 600 leden.
Jorn Vankrunkelsven