van
vrijdag 18 mei 2012
Kies uw gemeente
  • Sluit
  • Maak een keuze uit onderstaande gemeenten:

THEATER: De wereld is gaan slapen

Cultureel Centrum Leopoldsburg

  • donderdag 9 februari 2012 20:15
Ingestuurd door Peter Bosmans
  • cultuur
  • cultureel centrum
  • Leopoldsburg
  • theater
theater de wereld is gaan slapen

Deze muzikale theatervoorstelling - een afwisselende mix tussen monoloog, literatuur en chanson - is een samenwerking met 'Ga Voor Geluk', de vzw die met wetenschappers en vrijwilligers werkt aan preventie van depressie en zelfdoding in projecten die het welzijn stimuleren.

De wereld is gaan slapen, drie mensen blijven wakker in een spel met het eindige leven.
Actrice Antje De Boeck doet de vrouw van 40 leven in alle eenvoud. Toegankelijk en lief met een gekraste ziel. Een vrouw en haar verhaal van bedreigd geluk. Ze is alleen thuis, haar man komt straks wel, alleen nu nog even niet. Haar kind slaapt. De vrouw is onrustiger dan anders, ze voelt zich nagejaagd door de tijd. Het verleden is voorbij en de toekomst verdraagt geen plannen. Een monologue interieur over de warmte van haar kindertijd, over verloren helden en vergane dromen van de jonge vrouw die ze was. En al die tijd, terwijl ze ogenschijnlijk banale herinneringen uitspreekt, ademt ze de oude pijn van die ene dag. Lang geleden, toen de wereld was gaan slapen.

Schrijver en VRT-producer Jeroen Van Haele leest poëzie en literatuur, een woordenstroom van Hemingway tot 't Hooft. Zanger Levien - de Vlaamse Tom Waits - zingt nummers van Nick Drake tot Yasmine en wordt daarbij begeleid door Ronny Verbiest op accordeon, bandoneon, saxofoon en mondharmonica.

Meer info: http://www.ccleopoldsburg.be/

Naar mobiele versie van deze site