Brandweer oefent onder ijs De Plas

brandweer oefent onder ijs de plas

12/01 De duikers van de brandweer van Genk hebben gisteren in extreme omstandigheden reddingsoefeningen gehouden op De Plas in Hengelhoef. Dat gebeurde zowel op als onder het ijs.

“We hebben twee oefeningen georganiseerd”, zegt brandweerman en duiker Patje Baerts, die deel nam aan de oefeningen. “Een eerste is in een zo kort mogelijke tijd een slachtoffer vanonder het ijs halen. En tijdens een tweede test hebben we een duiker moeten bevrijden.” De oefeningen geven de brandweer meteen ook de kans om apparatuur en materiaal, die nodig zijn voor een bevrijding, te testen in extreme omstandigheden.

Het is niet de eerste maal dat de brandweer van Genk dergelijke oefeningen houdt. Ook vorig jaar gingen de duikers daarvoor onder het ijs. De brandweer wijst erop dat de oefeningen geenszins willen zeggen dat het ijs dik genoeg is voor de recreant om erop te lopen. De brandweermannen waren voorzien van veiligheidsuitrustingen. En ook wij mochten pas het ijs op als we reddingsvesten zouden aantrekken. Vijvers of plassen worden pas vrijgegeven als het ijs een dikte van minimum twaalf centimeter heeft.

Bekijk alle artikels binnen Houthalen-Helchteren (3530)

Sport

logan bailly vier keer gevloerd door wolfsburg
nog maar zes clubs in eerste klasse vrouwenvoetbal
wereldtitel voor blanka vlasic en dwain chambers

She

ouders kunnen begrafenis corey haim niet betalen
tiger woods mag weer thuis slapen
kristen stewart mag te jonge tegenspeelster niet betasten

Autonieuws

belgen scoren in zuinigheidswedstrijd peugeot
getest bmw r 1200 rt
prijzen volvo s60 bekend

Video's

  extern bed and breakfast expo
  extern brand in parochiecentrum ramsel
  extern belgen doen inkopen in nederland