Burgerreporters

De Panishoeve in Bekkevoort

extern de panishoeve in bekkevoort

04/05/'10

Dit is de Panishoeve, ook wel het Flierbeekhof genoemd. De Panishoeve ligt op de hoek van de Oude Tiensebaan en de Halensebaan in Molenbeek-Wersbeek (Bekkevoort). De hoeve heeft een L-vorm en kent een traditionele bak- en zandsteenstijl.

Het gebouw dateert uit de zeventiende en achttiende eeuw en is sinds 1975 een beschermd monument. De hoeve is oorspronkelijk gebouwd als brouwerij en deed later dienst als herberg voor reizigers. Het monument is niet toegankelijk voor publiek. Elk jaar wordt de hoeve wel opengesteld voor Open Monumentendag.

Dorien Van Daele


Bekijk alle artikels binnen Halen (3545)

ReactiesWat vind jij?

  • 1/1

    Paul Landuyt HALEN, 02 juni '10 om 11:07 Ongepast?

    Panishoeve. Opgepast, de Panishoeve en het Flierbeekhof zijn naar mijn mening wel twee heel verschillende eigendommen. Panishoeve, het paanhuys, klopt volgens mij. (Paanhuys : was vroeger hoevebrouwerij). Flierbeekhof/winning is juist verder gelegen aan de Halensebaan en van Van Laer Omer. Ook volgens het kadaster van destijds (de oude schetsen van de jaren 1800) zijn het twee verschillende eigendommen. Paul.
    ID=662352 / GEBRUIKER=430267

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Halen (3545)

Meest gelezen in Halen (3545)

In memoriam
Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

exotische sferen in b b nokernote
heel wat belgen zitten vast in skigebieden
genieten van de zon op gran canaria

She

haargroeimiddelen werken wel
alex callier mijn kandidaten zijn geen circusapen
miss belgie laura beyne wil niet met mijn vriendje slapen

Sport

carl hoefkens jaar langer bij club brugge 2
arsene wenger bondscoach worden is niets voor mij
fabio capello ben vertrokken door misverstand

Autonieuws

tesla model x onthuld
winterbanden binnenkort verplicht in belgie
van roestbak tot rallywagen de opbouw

Video's

  extern reclamebord liefde gezocht
  extern robot verkoopt chocolade
  extern mooie beeldjes vanop friese ijs