Drie natuurverenigingen gaan samenwerken
29/11/'08
Drie Limburgse regionale natuurverenigingen - Limburgs Landschap, Werkgroep Isis en Orchis - gaan voortaan hun krachten bundelen. Een fusie komt (voorlopig) niet ter sprake, maar de verschillende groepen gaan hun specialiteiten ter beschikking stellen van de anderen. Daarvoor hebben ze vrijdag een samenwerkingsovereenkomst getekend.
“Dit zal zonder twijfel een meerwaarde betekenen voor onze werking”, denkt Pierre Van Aelst van Limburgs Landschap. “Elk van ons heeft immers zijn sterktes, maar tegelijk staan we voor grote uitdagingen. We denken dat we door de samenwerking veel van mekaar kunnen leren. Isis is gespecialiseerd in juridische natuurbescherming, natuureducatie en sensibilisering, terwijl Orchis zich als allroundvereniging toespitst op Zuidoost-Limburg en het Maasland. Wij voegen daar onze expertise in terreinverwerving, terreinbeheer en soortenbescherming aan toe.”
“De uitdaging bestaat erin het almaar zwaarder wordende takenpakket van de vereniging te kunnen blijven dragen”, zegt Jean-Pierre Sleurs van Werkgroep Isis. “De wetgeving breidt almaar uit, waardoor specialisatie vereist is.”
“Daarbij komt nog dat we belangrijke inspanningen in de vorming moeten doen, zodat de mensen niet nog verder vervreemden van de natuur”, stelt Orchis-voorzitter Jos Bijnens. “Het is alleszins een goede zaak dat we gaan samenwerken terwijl ieder toch zijn eigenheid bewaren kan. Wel zullen we geregeld samen uitpakken, en komt er ook een jaarthema waaraan we alledrie tegelijk aandacht zullen besteden.”
DJ