Nog geen beslissing over stoom- en gascentrale in Beringen
Het is nog altijd niet duidelijk of de stoom- en gascentrale in Beringen er wel komt. Eneco heeft vergunning voor een dubbele stoom- en gascentrale die twee keer 450 megawatt kan leveren en tot 550 megawatt op piekmomenten.
Eneco wachtte op het plan van Wathelet om een definitieve beslissing te nemen over het bouwen zelf, want gascentrales zijn op dit moment van hoge gasprijzen niet rendabel. “We willen van de overheid een planning en visie op lange termijn”, zegt ceo Christophe Degrez. “Zo lang we niet meer informatie hebben, kunnen we ook geen beslissing nemen. Het gaat tenslotte om een investering van 800 miljoen euro.”
De (bouw)vergunning voor Beringen vervalt in augustus van dit jaar. Eneco heeft ook nog niet beslist of ze een verlenging gaan vragen. De centrale in Beringen zou een kopie worden van de Enecogen- centrale in Rotterdam. “Maar in Nederland zitten ze in 2018 met een overcapaciteit van 124 procent, ook al door gebrek aan een goed overheidsplan.”
LC
Archieffoto: Eneco-ceo Christophe Degrez