15 dagen cel voor illegale vossenstroper
24/02/'10
Drie mannen uit Maaseik zijn door de rechtbank in Tongeren veroordeeld wegens het plaatsen van een illegale vossenstrop. De jagers werden op heterdaad betrapt door een vogelkijker die zelfs een foto kon nemen van het misdrijf.
De 51-jarige Leon S. uit Maaseik is veroordeeld tot een gevangenisstraf en een geldboete. De man moest zich samen met twee kompanen verantwoorden voor het plaatsen van een illegale vossenstrop op 2 november 2008 in het natuurgebied Klauwenhof in Maaseik.
Slechts één van de drie beklaagden werd bij verstek veroordeeld tot een effectieve straf. Leon S. kreeg 15 dagen cel en een geldboete van 1.100 euro. Volgens de rechter zou hij de illegale val gekocht hebben in Luik, en was hij degene die de strop had geplaatst. Zijn twee medeplichtigen en stadsgenoten - Richard B. (42) en Alain J. (44) - kregen een opschorting van straf gedurende drie jaar. Pittig detail: een van de veroordeelden is een politieagent. Het trio draait samen op voor de gerechtskosten en moet een boete betalen van 163 euro.
Vogelbescherming Vlaanderen stelde zich burgerlijke partij in de zaak en reageert tevreden. “We betreuren wel dat maar één van de drie mannen is gestraft. De andere beklaagden waren even schuldig. Dat de politieagent zowat vrijuit gaat, lijkt ons niet eerlijk. Hij heeft immers een voorbeeldfunctie en zou daarom nog zwaarder gestraft moeten worden”, zegt directeur Jan Rodts. Vogelbescherming Vlaanderen dringt er bij de jagersorganisatie Hubertus Vereniging Vlaanderen ook op aan dat het lidmaatschap van de stropers onmiddellijk wordt geschrapt.
KhSe