Tax-on-web hapert door vele aangiftes
26/06/'12
Tax on web
De federale overheidsdienst Financiën heeft het aantal computerservers voor de site Tax-on-web verhoogd van 6 tot 14. Daarmee zou het ingeven van de belastingaangifte via de site een stuk vlotter moeten gaan. Afgelopen weekend was er een toevloed van aangiftes in combinatie met problemen met het identificatiesysteem, waardoor het systeem het amper nog aankon. Dat leidde tot veel kritiek.
Wie afgelopen weekend zijn belastingaangifte via Tax-on-web wilde ingeven, moest daarvoor veel geduld uitoefenen. Geregeld werden gebruikers halverwege hun aangifte uit het systeem gegooid. “We kampten met problemen met de identificatie”, legt Francis Adyns, woordvoerder van de FOD Financiën, uit. “We moeten er namelijk zeker van zijn dat degene die achter de computer zit ook de belastingplichtige in kwestie is. Er waren foutmeldingen in het Engels. Maar die problemen zijn intussen opgelost.”
17 juli
Naar schatting zullen ruim drie miljoen mensen dit jaar hun aangifte digitaal doen. Zij hebben de tijd daarvoor tot 17 juli. De paar miljoen mensen die nog voor een papieren aangifte kiezen, moeten ervoor zorgen dat hun brief ten laatste donderdag, 28 juni, binnen is.
“Veel mensen die het digitaal doen, denken blijkbaar nog altijd dat het voor eind juni moet”, luidt het bij de FOD Financiën. “Vandaar de toevloed nu. We verwachten een nieuwe piek naar 17 juli toe. Wie dat wil vermijden, doet best zijn aangifte in de eerste tien dagen van juli”, luidt het nog bij Financiën.
Ralf Eicker
Foto Phn