Gouden Schoen Ruud Vormer sprokkelde slechts 10 puntjes in eerste ronde: zo werd er gestemd

Print
Gouden Schoen Ruud Vormer sprokkelde slechts 10 puntjes in eerste ronde: zo werd er gestemd

Foto: Photo News

Ruud Vormer heeft woensdagavond in Paleis 12 van de Brusselse Heizel de 64e editie van de Gouden Schoen gewonnen, de bekroning voor de beste voetballer van het afgelopen jaar op de Belgische voetbalvelden. De 29-jarige middenvelder van competitieleider Club Brugge was als gedoodverfd topfavoriet naar Brussel afgezakt en haalde het in de verkiezing met 240 punten afgetekend van voormalig Anderlecht-aanvoerder Youri Tielemans (182) en Leander Dendoncker (172), de huidige kapitein bij paars-wit. Nochtans sprokkelde Vormer amper 10 puntjes in de eerste stemronde. Bekijk hier de volledige uitslag en de twee stemrondes:

COMMENTAAR. Het klopt perfect voor Ruud Vormer: van ‘Jantje Breed’ naar het levende DNA van Club Brugge

De eindstand van de Gouden Schoen:

1. Ruud Vormer (Club Brugge) 240

2. Youri Tielemans (Anderlecht) 182

3. Leander Dendoncker (Anderlecht) 172

4. Hans Vanaken (Club Brugge) 126

5. Ryota Morioka (Waasland-Beveren) 78

6. Sofiane Hanni (Anderlecht) 39

7. Alejandro Pozuelo (RC Genk) 36

8. Cristian Benavente (Charleroi) 33

. Kaveh Rezaei (Charleroi) 33

10. Henry Onyekuru (AS Eupen/Anderlecht) 25

11. Yuya Kubo (AA Gent) 15

12. Adrien Trebel (Anderlecht) 10

13. Marvelous Nakamba (Club Brugge) 9

14. José Izquierdo (Club Brugge) 8

15. Sinan Bolat (Antwerp FC) 7

16. Emmanuel Dennis (Club Brugge) 6

. Landry Dimata (KV Oostende) 6

18. Pieter Gerkens (Sint-Truiden/Anderlecht) 5

. Francisco Martos (Charleroi) 5

20. Hassane Bandé (KV Mechelen) 4

. Anthony Limbombe (Club Brugge) 4

. Paul-José Mpoku (Standard) 4

23. Brecht Dejaegere (AA Gent) 3

. Luis Garcia (AS Eupen) 3

. Damien Marcq (Charleroi) 3

. Razvan Marin (Standard) 3

. Kara Mbodj (Anderlecht) 3

. Knowledge Musona (KV Oostende) 3

29. Sander Berge (RC Genk) 2

. Franck Berrier (KV Oostende) 2

. Teddy Chevalier (KV Kortrijk) 2

. Abdoulay Diaby (Club Brugge) 2

. Samuel Gigot (AA Gent) 2

. Geoffrey Hairemans (Antwerp FC) 2

. Faris Haroun (Antwerp FC) 2

. Lovre Kalinic (AA Gent) 2

. Nikos Karelis (RC Genk) 2

. Christian Luyinduma (Standard) 2

. Siebe Schrijvers (RC Genk) 2

. Ibrahima Seck (Waasland-Beveren) 2

. Uros Spajic (Anderlecht) 2

42. Moussa Diallo (AS Eupen) 1

Ruslan Malinovskyi (RC Genk) 1

Clinton Mata (Charleroi) 1

Soualiho Meité (Zulte Waregem) 1

Orlando Sa (Standard) 1

Isaac Thelin (Waasland-Beveren 1

Leandro Trossard (RC Genk) 1

Hendrik Van Crombrugge (AS Eupen) 1

Uitslag eerste stemronde:

1. Youri Tielemans (Anderlecht) 182

2. Leander Dendoncker (Anderlecht) 162

3. Sofiane Hanni (Anderlecht) 38

4. Alejandro Pozuelo (RC Genk) 34

5. Yuya Kubo (AA Gent) 13

. Henry Onyekuru (AS Eupen) 13

7. Ruud Vormer (Club Brugge) 10

8. José Izquierdo (Club Brugge) 8

9. Landry Dimata (KV Oostende) 6

10. Pieter Gerkens (Sint-Truiden) 3

. Damien Marcq (Charleroi) 3

. Kara Mbodj (Anderlecht) 3

. Knowledge Musona (KV Oostende) 3

Uitslag tweede stemronde:

1. Ruud Vormer (Club Brugge) 230

2. Hans Vanaken (Club Brugge) 124

3. Ryota Morioka (Waasland-Beveren) 78

4. Cristian Benavente (Charleroi) 33

. Kaveh Rezaei (Charleroi) 33

6. Henry Onyekuru (Anderlecht) 12

7. Leander Dendoncker (Anderlecht) 10

. Adrien Trebel (Anderlecht) 10

9. Marvelous Nakamba (Club Brugge) 9

10. Sinan Bolat (Antwerp FC) 7

11. Emmanuel Dennis (Club Brugge) 6

12. Francisco Martos (Charleroi) 5

13. Hassane Bandé (KV Mechelen) 4

. Anthony Limbombe (Club Brugge) 4

. Paul-José Mpoku (Standard) 4

16. Brecht Dejaegere (AA Gent) 3

. Luis Garcia (AS Eupen) 3

. Razvan Marin (Standard) 3

19. Teddy Chevalier (KV Kortrijk) 2

. Abdoulay Diaby (Club Brugge) 2

. Pieter Gerkens (Anderlecht) 2

. Geoffrey Hairemans (Antwerp FC) 2

. Faris Haroun (Antwerp FC) 2

. Yuya Kubo (AA Gent) 2

. Christian Luyinduma (Standard) 2

. Alejandro Pozuelo (RC Genk) 2

. Siebe Schrijvers (RC Genk) 2

. Ibrahima Seck (Waasland-Beveren) 2

29. Sofiane Hanni (Anderlecht) 1

. Isaac Thelin (Waasland-Beveren) 1

. Hendrik Van Crombrugge (AS Eupen) 1