Maastricht laat overlast Wietboulevard meten

maastricht laat overlast wietboulevard meten

12/02/'08 De gemeente Maastricht laat de overlast als gevolg van de aanwezigheid van koffieshops in de gemeente meten. Over drie jaar volgt een tweede meting na verplaatsing van de coffeeshops uit het centrum.

"Als de overlast dan erger is, draaien we de verplaatsingen terug", beloofde burgemeester Gerd Leers dinsdag.

De burgemeester van Maastricht deed zijn voorstel na de bijeenkomst maandagavond van burgemeesters uit de Belgische grenstreek met de gouverneurs van Limburg en Luik en federale ministers Patrick Dewael en Jo Vandeurzen. Die eisten dat Maastricht stopt met de voorgenomen verplaatsingen van de koffieshops.

België en Nederland ruziën al twee jaar over de verplaatsing van de koffieshops. Maastricht wil de shops uit het centrum omdat ze daar te veel overlast veroorzaken. De Belgische buurgemeenten vrezen juist overlast bij hun voor de deur.

Leers reageerde met onbegrip op de Belgische houding. "Ik praat al drie jaar met hen", zei hij dinsdag. "Door de huidige verplaatsing komen de koffieshops juist verder van de Belgische grens te liggen dan nu het geval is".

De Nederlandse regering heeft Leers naar zijn zeggen laten weten de verplaatsing van de shops niet tegen te zullen houden.

Sport

albert met mijn blessure gaat het nog niet beter
sven nys domineert kasteelcross
baseggio ik zal genezen en opnieuw voetballen

She

lily allen heeft cellulitis maar geeft er geen zier om
miley cyrus wil huwelijken plannen
journaliste gebruikt photoshop om actrice te beledigen

Autonieuws

honda cr z is eerste hybride tweezitter
renault kangoo nu ook in tomtom edition
citroen ds2 wordt kleine broertje ds3

Video's

  extern nieuws flash 23 01 2010 16u
  extern drama in fabeltjesland herdacht
  extern dendermonde ziet nog steeds af