"Juf niet ontslagen omwille van Netlog"
02/09/'09
Vlaams-Brabant
"Het gebruik van Netlog op zich was zeker niet de reden of aanleiding tot het ontslag van juf Liesbeth Roosen. Het schoolbestuur wil echter niet verder ingaan op de onderliggende redenen van de beslissing, omdat deze behoren tot de privacy van de betrokken juf." Dat meldt Gert Degeest in naam van het schoolbestuur van Het Toverpotlood in Kortenaken.
Basisschool Het Toverpotlood wil niet meer dat Juf Liesbeth Roosen (24) bij hen voor de klas staat. "De directie vond het niet kunnen dat ik op de netwerksite Netlog bevriend was met enkele leerlingen", aldus de juf.
"Vooreerst is er nooit sprake geweest van ontslag", reageert Gert Degeest. "De betrokken juf had een tijdelijk contract tot en met 30 juni 2009, dat dus eind vorig schooljaar afliep."
Chatten
"Het schoolbestuur heeft beslist de juf geen nieuw contract aan te bieden na een grondige evaluatie van de totaliteit van de onderwijsopdracht, die verder gaat dan enkel het lesgeven."
Het chatten met leerlingen is in deze evaluatie nooit ter sprake gekomen. Het aangemaakte profiel op Netlog bevatte echter bezwarende elementen, die enkel de andere punten uit de evaluatie bevestigden."
Beeld: Toverpotlood.be