Het weer voor zondag 24 januari

24/01/'10

Voormiddag kan er sporadisch nog wat lichte winterse neerslag vallen maar op de meeste plaatsen blijft het wel al droog. Namiddag blijft het overal droog maar meestal grijs. Het blijft wel fris met maxima rond 3°C. Er waait nauwelijks wind uit het noordoosten.

Maandag schommelen de minima rond -3°C. In de loop van de dag loopt de temperatuur op naar amper +1°C. Op de meeste plaatsen blijft het droog bij een afwisseling van zon en wolken. Mogelijk wordt de bewolking lokaal even dik genoeg voor wat motsneeuw maar wit zal het daar niet van worden.

In de nacht naar dinsdag stroomt er vanuit het oosten koude lucht binnen waardoor de temperaturen toch diep kunnen wegzakken. In de ochtend kant het gemiddeld 5 tot lokaal in de Kempen 7 graden vriezen. Ook overdag blijft de temperatuur net beneden het vriespunt hangen waardoor we nog eens van een ijsdag kunnen spreken. Het blijft wel overal droog met brede opklaringen.

Ook woensdagochtend vriest het overal matig met minima tussen -8 en -6°C. Door het wegvallen van de wind kan er zich tegen de ochtend mist vormen en deze kan uiteraard aanvriezen. In de loop van de dag zal de wind wel wat gaan aanspannen waardoor de mist zal opgeruimd worden en er toch wel ruimte komt voor een aantal opklaringen. Ondanks de opklaringen loopt de temperatuur maar traag op tot om en bij het vriespunt. Het blijft wel nog overal droog.

Tijdens de nacht naar donderdag kan het eerst nog wat vriezen maar vanuit het westen stroomt geleidelijk iets minder koude lucht naar Limburg. Deze lucht gaat gepaard met bewolking en een zwakke neerslagzone. Mogelijk kan het eerst even gaan sneeuwen, maar al snel zal de neerslag een vloeibare vorm aannemen. Donderdag loopt het kwik dan verder op naar +2 of +3°C. Eerst vallen er een aantal regenbuien maar tegen de avond kan dat weer sneeuw worden. Zoals de kaarten nu liggen is de kans reëel dat zich in de nacht naar vrijdag een sneeuwdek zal vormen in Limburg.

Vrijdagochtend kan het een graadje vriezen en overdag komt de temperatuur amper boven het vriespunt uit. Bovendien kan er nog steeds sneeuw vallen. Ook het weekend ziet er winters uit met van tijd tot tijd een sneeuwbui. In de nacht zal het overal vriezen en overdag wordt maar met veel moeite het vriespunt bereikt. De winter is dus een knokkertje dit jaar.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

dit zijn de amerikaanse must sees van 2012
ongewone hippe en trendy sneeuwvakanties
de raarste hoteljobs surfleraar voor honden en duckmaster

She

zonlicht voorkomt mentale problemen
de g spot bestaat niet
ann lemmens kapot van verdriet

Sport

eddy merckx immens populair in australie
volg de limburgse derby live 5
volg de limburgse derby live 6

Autonieuws

mini baker street en mini bayswater
facelift rolls royce phantom coupe gespot
grapje auto doormidden gehakt video

Video's

  extern philippe muyters blijft op post
  extern heb vertrouwen gekregen
  extern uitgelekte mail is geen toeval