Nepagenten gevat die op YouTube mentaal gehandicapte geld aftroggelen

04/06/'07 Het Turnhoutse gerecht heeft beide jongemannen gevat die in een zelfgemaakt filmpje een man met het downsyndroom op zeer agressieve manier geld probeerden af te troggelen.
Het duo gaf zich uit als agenten en plaatste het filmpje op de internetsite YouTube. Het mentaal gehandicapte slachtoffer uit Westerlo was daarin zeer onder de indruk van de feiten.

Eén van de twee daders heeft zich volgens het parket van Turnhout zelf aangeboden bij de lokale politie. Hoogstwaarschijnlijk door de groeiende media-aandacht die het filmpje kreeg. Onder andere deze website bracht het nieuws vrijdagavond.

Het filmpje werd ook door daders weggehaald, wellicht eveneens uit angst voor de gevolgen. De jongens brachten elkaar immers duidelijk herkenbaar in beeld.

De gearresteerde jongeman is een minderjarige uit de regio van Herentals. Hij verschijnt morgen/maandag voor de jeugdrechter, aldus het parket van Turnhout. De tweede dader zou een meerderjarige zijn.

Het filmpje werd door de gebruiker (een van de daders) van YouTube gehaald. HIER kan je het filmpje toch nog bekijken.

Sport

weinig spektakel in halve finales europa league
ploegmaat armstrong aan de doping
wereld neemt afscheid van ioc erevoorzitter samaranch

She

vader stuurt politie op lindsay lohan af
heather locklear pleegt vluchtmisdrijf
tori spelling krijgt eigen talkshow

Autonieuws

nieuwe grotere seat alhambra
shell blundert met brandstof benzinerijders tanken diesel
volkswagen milano taxi is elektrische taxi

Video's

 
  extern peter goossens dweilt
  extern vliegtuigpassagiers ontevreden